Sobota, 15 grudnia 2018

Święty Mikołaj czeka na prezenty

http://m.bydgoski.wm.pl/2013/12/orig/6b61d-300641.jpgDary trafią do ubogich rodzin z parafii Świętego Mikołaja w Starym Fordonie. W świąteczną zbiórkę może się włączyć każdy! Startujemy w sobotę 14 grudnia.

Parafię Świętego Mikołaja tworzy 3200 rodzin. Niestety wśród nich są osoby żyjące na skraju ubóstwa. Na co dzień wspiera je parafialna Akcja Katolicka, jednak w okresie Bożego Narodzenia ta pomoc nie wystarcza. Dlatego proponujemy, aby to właśnie Państwo wcielili się w rolę Świętego Mikołaja i pomogli tym, dla których Gwiazdka nie jest okresem radosnej beztroski.

Będzie to można zrobić przy okazji zakupów w Galerii Pomorskiej. Akcja zatytułowana „Daj prezent Św. Mikołajowi” rozpocznie się w sobotę 14 grudnia. W Galerii ustawiona zostanie scena, po której wesoło będzie hasać Mikołaj i jego pomocnicy. To właśnie u nich będziecie mogli Państwo zostawić produkty, takie jak jedzenie, sprzęt czy ubrania, którymi jeszcze przed Wigilią obdarujemy ubogich.

Akcja trwać będzie do soboty 21 grudnia. Właśnie tego dnia ufundowane przez Państwa prezenty trafią do potrzebujących. Najdrobniejszy nawet dar może znaczyć naprawdę wiele. W okresie Bożego Narodzenia podziel się świąteczną atmosferą!