środa, 20 lutego 2019

Tancerze Up2Excellence podbili Europę

http://m.7dni.pl/2014/07/orig/eae12-313391.jpg


http://m.7dni.pl/2014/07/orig/d31af-313393.jpg

http://m.7dni.pl/2014/07/orig/8bea3-313392.jpg

Jeszcze kilka miesięcy temu przygotowywali się do Mistrzostw Polski. Wtedy jeszcze żadnemu z nich nie przeszłoby przez myśl, że za parę miesięcy będą cieszyć się z sukcesu w Rimini. Jest o tyle niebywały, że są to jedyni reprezentanci regionu, którzy zaszli tak daleko.
W Rimini tancerze grupy Wolf Gang pokonali 21 grup tanecznych. Co więcej, jest to drugi tak ogromny sukces dla członków studia Up2Excellence. Już w zeszłym roku debiutowali oni w Amsterdamie, trafiając do ścisłej czołówki najlepszych europejskich zespołów tanecznych. Nie tylko bydgoska młodzież podbiła włoskie podia. Również grupa Wolf Kids wykazała się nie lada talentem. Zajęli oni 5. miejsce w kategorii mini formacje do 11 lat. Także w tej kategorii Bydgoszczanie byli bezkonkurencyjni, i jako jedyni reprezentanci naszego województwa dostali się do finału.
Poza grupowymi sukcesami, tancerze Up2Excellence Studia mogą pochwalić się także utalentowanymi solistami oraz duetami. Mistrz Polski 2014 Oskar Borkowski na co dzień trenujący w grupie Wolf Kids oficjalnie został czwartym tancerzem w Europie. Wyjazd na Mistrzostwa Europy to oczywiście także spore wydatki. Jednak podopiecznych Jolanty Kaźmierczak wsparły takie instytucje jak Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Zeto Bydgoszcz SA.
Katarzyna Boruta

http://m.7dni.pl/2014/07/orig/d74f1-313394.jpg

WARTO BYŁO I NIGDY TEGO NIE ZAPOMNIMY !

Minęły już dwa dni od naszego powrotu z najważniejszych dla nas w tym sezonie tanecznym zawodów. Zdążyliśmy nieco odpocząć, ale jeszcze długo będziemy wspominać te jedyne w swoim rodzaju Mistrzostwa. Wybieraliśmy się na „Mistrzostwa Europy International Dance Organization w Hip Hop, Break Dance i Electric Boogie” a dotarliśmy na największy na Świecie Festiwal Tańca Sportowego, organizowany przez FIDS. Ponad 40 000 tancerzy z całego Świata, reprezentujących różne style tańca, 800 sędziów, 8 sal tanecznych, na których bez przerwy rozgrywały się najważniejsze we Włoszech, Europie i na Świecie zawody taneczne a wśród nich jedne z najważniejszych: IDO European Hip Hop, Break Dance i Electric Boogie Championships. Możemy śmiało powiedzieć, że Rimini na ten jeden tydzień stało się Stolicą Światowego Tańca a tancerze grup WOLF wzięli udział w tym wielkim wydarzeniu.

29 tancerzy ze studia tańca U2E rywalizowało w 10 konkurencjach. A wyniki tychże zmagań cieszą nas ogromnie:
Grupa WOLF GANG już po raz drugi w kategorii formacje dorosłych znalazła się w finale Mistrzostw Europy zajmując 7 miejsce.
Nasi najmłodsi tancerze: grupa WOLF KIDS, debiutowali na zawodach tej rangi i zajęli 5 miejsce w kategorii mini formacje do 11 lat.

Możemy śmiało powiedzieć, że:
„Znów jesteśmy FINALISTAMI MISTRZOSTW EUROPY!”


W zmaganiach indywidualnych wzięło udział 14 naszych solistów oraz 5 duetów. Zaprezentowali się oni równie wyśmienicie:
W kategorii solo do 11 lat:
Nasz Mistrz Polski: Oskar Borkowski zajął 4 miejsce wśród najlepszych i najmłodszych tancerzy w Europie. Oliwia Cierpińska – 18 miejsce, Oliwier Wiśniewski – 23 miejsce, Laura Błaszak – 26 miejsce, Weronika Podbielska – 47 miejsce.
W kategorii solo juniorzy:
Wiktoria Garczyńska - 22 miejsce, Marta Grochowiecka - 44 miejsce, Kaja Pacholska - 52 miejsce, Katarzyna Kowalińska - 68 miejsce, Michalina Jabłońska - 87 miejsce.
W kategorii solo dorosłych:
Dorian Kuźniewski - 22 miejsce, Karina Ronaldowska - 22 miejsce, Martyna Kałużna – 35 miejsce, Paola Siadkowska - 87 miejsce.
Duety do 11 lat:
Weronika Podbielska, Oskar Borkowski - 15 miejsce, Laura Błaszak, Oliwia Cierpińska - 26 miejsce.
Duety 12-15 lat:
Kaja Pacholska, Marta Grochowiecka - 18 miejsce.
Duety dorosłych:
Martyna Kałużna, Ewelina Kaufka - 25 miejsce, Dorian Kuźniewski, Nicole Kościelna - 39 miejsce
Cieszymy się z naszych osiągnięć, ale nie zapominamy o osiągnięciach całej Kadry Narodowej, która w tym roku okazała się dużą konkurencją dla innych Państw. A byli to w szczególności: UDS, Grawitacja Oświęcim, Szał, CT Group, Wena, SPID, Caro Dance,… Serdecznie gratulujemy Wam wszystkim i dziękujemy za rywalizację fair play, wsparcie i doping. Pamiętajmy, że osiągnięcia każdej z grup to osiągnięcia całej naszej reprezentacji. A na tych zawodach Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał dwa razy!Po takich doświadczeniach, trudnych, długich i męczących treningach, wielu wyrzeczeniach wszystkich trenerów, tancerzy i ich rodziców z całą mocą i przekonaniem możemy powiedzieć: WARTO BYŁO I NIGDY TEGO NIE ZAPOMNIMY!

Wielkie podziękowania dla Tych bez których nie byłoby szansy dotarcia na tą imprezę : Rodziców Tancerzy , firmie ZETO Bydgoszcz SA , Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego , byliśmy tam Dzięki Wam !