Sobota, 15 grudnia 2018

Kocie piękności na wybiegu

Zapraszamy na Międzynardową Wystawę Kotów w dniach 13 i 14 października w Hali Sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego Toruniu.
Na toruńskiej wystawie pod patronatem „Nowości” będzie można podziwiać około 160 kotów sprowadzonych z różnych części świata.

Pojawią się niesamowite okazy, których nie widuje się na co dzień na ulicach. Swoje wdzięki zaprezentują m.in.: koty perskie, brytyjskie długowłose, syberyjskie, norweskie leśne, amerykańskie krótkowłose, rosyjskie niebieskie, koty maine coon, ragdoll, burma, koty cornish rex, egipskie mau, koty scottish fold, sphynx, koty tonkijskie i in.
Koty biorące udział w wystawie to wyselekcjonowane najlepsze osobniki poszczególnych ras, które będą oceniane przez międzynarodowych sędziów. Podczas wystawy będzie można porozmawiać z hodowcami, dowiedzieć się, jak radzić sobie ze swoimi kotkami. Przygotowane będą dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, czyli kocie animacje.

Impreza odbędzie się w weekend 13 – 14 września w Hali Sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 6 zł, a dzieci mają wstęp bezpłatny. Organizatorem jest Stowarzyszenie Hodowców Kotów należące do największego związku felinologicznego na świecie – World Cat Federation. Patronat nad wystawą objęły „Nowości”. (jo)