Sobota, 15 grudnia 2018

Akcja "I Ty odmień okolicę" zakończona! Znamy wyniki!Znamy już wyniki akcji "I Ty odmień okolicę", realizowanej przez Centrum Handlowe RONDO! Wśród dziesięciu pomysłów zwyciężył jeden projekt - „Zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. Gersona, Kossaka i Żwirki i Wigury na Górzyskowie” Partnerem akcji jest Miasto Bydgoszcz.
Co oznacza wygrana dla mieszkańców Górzyskowa?

Centrum Handlowe RONDO dofinansuje kwotą 10 000 złotych budowę rekreacyjno-sportowego parku z placem zabaw, siłownią, miejscem do fitness, wybiegiem dla psów oraz oświetleniem terenu. Będzie to prawdziwie rodzinne i zdrowe miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu.

Głosowanie na projekty odbywało się za pomocą specjalnej aplikacji na Facebooku, dostępnej pod adresem http://on.fb.me/Ypq37C oraz na standzie multimedialnym zlokalizowanym na terenie CH RONDO.

Poniżej przedstawiamy pozostałe projekty, które brały udział w głosowaniu w ramach programu „5/6” realizowanego przez Miasto Bydgoszcz:

1. Budowa placu zabaw w Parku Dunarowskiego (Błonie)
2. Doposażenie placu zabaw przy ul. Mińskiej i budowa mini placu zabaw przy ul. Śluzowej (Flisy)
3. Zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. Gersona, Kossaka i Żwirki i Wigury (Górzyskowo) Budowa rekreacyjno-sportowego parku z placem zabaw, siłownią, miejscem do fitness, wybiegiem dla psów oraz oświetleniem terenu
4. Modernizacja nawierzchni boiska do koszykówki na terenie Parku Załuskiego (Leśne)
5. Budowa oświetlenia ul. Noteckiej i ul. Iglastej (Miedzyń-Prądy)
6. Rozbudowa systemu monitoringu: instalacja kamer w punktach wskazanych przez mieszkańców, Radę Osiedla i policję (Okole)
7. Budowa placu zabaw w południowej części osiedla (Osowa Góra) Plac zabaw zostanie zbudowany w rejonie ul. Kanarkowej
8. Budowa oświetlenia kortu tenisowego na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Mochelskiej (Piaski)
9. Zakup sprzętu rekreacyjnego na potrzeby placu zabaw przy ul. Mochelskiej (Piaski)
10. Zakup urządzeń do istniejącego placu zabaw i modernizacja ogrodzenia boiska w Parku Księżycowym (Wilczak-Jary).

Warto wspomnieć, że jeszcze jesienią rozpoczną się wybory nowych przedsięwzięć, które będą realizowane w ramach trzeciej edycji programu „5/6” w 2015 roku.
W budżecie miasta zarezerwowano kwotę 5 mln zł z przeznaczeniem na realizację inwestycji w ramach tego programu. Zachęcamy Państwa do udziału w tym przedsięwzięciu, ponieważ mogą Państwo w ten sposób zwrócić uwagę na inwestycje, które są szczególnie ważne do zrealizowania z punktu widzenia mieszkańców Bydgoszczy.


Patronat medialny nad akcją „I Ty odmień okolicę” objęły Express Bydgoski oraz Radio PiK.