środa, 19 grudnia 2018

Festiwal "Pejzaż bez Ciebie"Artysta niezapomniany

Po raz drugi w Toruniu odbędzie się festiwal „Pejzaż bez Ciebie”

W tym roku bohaterem Festiwalu jest zmarły w 2013 r. Marek Jackowski, muzyk rockowy, gitarzysta, kompozytor, nieodłącznie kojarzony z zespołem Maanam.


To właśnie jemu polska scena rozrywkowa zawdzięcza takie utwory, jak „Oprócz błękitnego nieba”, „Boskie Buenos”, „Cykady na cykladach” czy „Kocham cię kochanie moje”. Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich odbędzie się w odnowionej auli UMK. Wydarzenie uświetnią występy gwiazd polskiej sceny muzycznej: Małgorzaty Ostrowskiej, Justyny Steczkowskiej, Ani Wyszkoni, Natalii Szroeder, Piotra i Wojtka Cugowskich, Janusza Yanina Iwańskiego, Macieja Maleńczuka, Muńka Staszczyka. Każdy z nich wykona utwór autorstwa Marka Jackowskiego. Z całą pewnością nie zabraknie piosenek zespołu Maanam, którego Jackowski przez lata był liderem, ale także utworów z jego solowych płyt i innych projektów, w których brał udział. Usłyszymy te kompozycje w nowych aranżacjach autorstwa Marka Raduli.

Wykonywane na żywo utwory przeplatane będą felietonami, w którym o Jackowskim wypowiadać się będą muzycy, dziennikarze i przyjaciele. Patronat honorowy nad koncertem objęła Kora, wieloletnia wokalistka Maanamu.
To wszystko odbędzie się 22 października o godz. 19, w trakcie koncertu galowego. Dzień wcześniej natomiast,
21 października, odbędzie się Konkurs na Interpretację Piosenek Marka Jackowskiego (godz. 15, Dom Muz,
ul. Podmurna 1-3, wstęp wolny). Co roku organizatorzy Festiwalu zapraszają młodych zdolnych wykonawców do spróbowania swoich sił w konkursie, w którym ich zadaniem jest wykonanie piosenek upamiętnianego w danym roku artysty. Uczestnicy powalczą o nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych i możliwość występu
w telewizyjnym koncercie galowym u boku znanych gwiazd. Bilety na koncert galowy są już w sprzedaży. Więcej informacji o festiwalu na stronie www.pejzazbezciebie.pl.


Tekst: Dominika Kucharska