środa, 19 grudnia 2018

Świąteczny Stół Pajacyka - przyłącz się do akcji!

Świąteczny Stół Pajacyka – dzieci muszą jeść codziennie.


Polska Akcja Humanitarna serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XIII edycji Świątecznego Stołu Pajacyka, która w tym roku odbędzie się w mikołajkową sobotę 6 grudnia w całej Polsce. Jest to jednodniowa akcja, podczas której właściciele restauracji, pubów i kawiarni przekazują 10 proc. obrotu na rzecz dożywiania dzieci w Polsce i na świecie. W ubiegłym roku dzięki pomocy restauratorów z całej Polski ufundowaliśmy 13 000 posiłków dla dzieci!

Lokale gastronomiczne, które przyłączą się do akcji, zostaną oznaczone charakterystycznym plakatem Świątecznego Stołu Pajacyka.

Właściciele lokali mogą już teraz zgłaszać chęć udziału w świątecznej akcji PAH. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/4/5069/swiateczny_stol_pajacyka_wlacz_sie_do_akcji

Zgłoszenia przyjmowane będą do 21 listopada 2014 r.
Każdy, kto zdecyduje się wesprzeć akcję, może udać się 6 grudnia do restauracji, pubu czy kawiarni oznaczonych charakterystycznym plakatem Świątecznego Stołu. Wystarczy zamówić kawę, czy też zjeść obiad z rodziną i w ten sposób wspomóc dożywianie dzieci w Polsce i na świecie. Pełna lista dostępna będzie na stronie www.pajacyk.pl.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na adres mailowy: ssp@pah.org.pl


Pajacyk to program Polskiej Akcji Humanitarnej, w ramach którego od 1998 roku pomagamy głodnym dzieciom w Polsce a od 2010 także na świecie. W ramach programu prowadzone jest dożywianie dzieci z jednej strony i prace nad polepszeniem systemu pomocy w zakresie dożywiania – z drugiej. W Polsce program przeznaczony jest dla dzieci objętych obowiązkiem szkolnym, które z różnych przyczyn nie są objęte wsparciem Ośrodków Pomocy Społecznej w zakresie dożywiania a takiego wsparcia potrzebują. Program realizowany jest za pośrednictwem szkół i świetlic środowiskowych, którym przekazywane są środki finansowe na dożywianie podczas trwania roku szkolnego. Program realizowany jest na terenie całej Polski.
Na świecie Pajacyk zapewnia dostęp do żywności tam, gdzie jej brakuje - w regionach świata, gdzie panuje ubóstwo lub toczą się wojny i trwałe konflikty zbrojne. Jednak nie robimy tego sami – możemy działać tylko dzięki wsparciu polskiego społeczeństwa. To, ile dzieci zostanie objętych programem dożywiania, jest ściśle zależne od ilości pieniędzy, które uda się nam zebrać. Trzeba pamiętać o tym, że dzieci muszą jeść codziennie. Programy dożywiania muszą być prowadzone regularnie, do tego potrzebne jest stałe wsparcie finansowe.

Niedożywionym dzieciom pomóc można nie tylko 6 grudnia, lecz przez cały rok. Wystarczy dokonać wpłaty na konto BZ WBK 69 1090 1043 0000 0000 0503 4588.

Liczymy na Państwa pomoc!