Sobota, 15 grudnia 2018

Polska Lista Naukowców 2 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu zaprasza Państwa na kolejne bezpłatne warsztaty konstrukcyjne i laserowe szachy w ramach „Polskiej Listy Naukowców 2”. Tym razem poprowadzą je współpracownicy Fundacji im. Aleksandra Jabłońskiego, działającej przy Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

Nowa pracownia „przeBUDOWA

Nowa pracownia „przeBUDOWA" w Centrum Nowoczesności Młyn WiedzyDla młodzieży (13-19 lat) przygotowano zajęcia „Inżynieria Al dente”. Na warsztatach uczestnicy zamienią się w inżynierów i skupią się na – moście – jednym z najważniejszych i najstarszych wynalazków w historii ludzkości, a także na inżynierii wykorzystywanej w urządzeniach przystosowanych do pracy w kosmosie. W trakcie zajęć będą poruszone podstawowe zasady fizyczne odpowiedzialne za stabilność konstrukcji (inżynieria budowlana, konstrukcyjna, wytrzymałościowa), ekonomia wydatków oraz fizyka naprężeń.

Dla tej samej grupy wiekowej przygotowano laserowe szachy – „Turniej Keth”. To zabawa dla miłośników tej gry. W oparciu o jasne zasady panujące na kwadratowej szachownicy oraz podstawowe zasady optyki gra staje się bardziej atrakcyjna. Zajęcia to doskonały trening umysłu, który ćwiczy koncentracje, refleks i spostrzegawczość. W trakcie warsztatów zostaną poruszone takie zagadnienia jak: prawo odbicia i załamania, natura światła oraz światło laserowe.

Informujemy, że liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona!
Decyduje kolejność zgłoszeń. Na zgłoszenia CNMW czeka pod adresem e-mail: dun@centrumnowoczesnosci.org.pl.
W wiadomości należy podać:
- nazwę zajęć (i termin), w którym chce się uczestniczyć,
- imię,
- nazwisko
- wiek uczestnika.

Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania puli miejsc na dany warsztat.

Wszystkie warsztaty odbywają się w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przy ul. Władysława Łokietka 5 w Toruniu. Zajęcia odbywają się w ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Warsztat „Inżynieria Al dente” zaplanowano w dniu 16 listopada w godz. 12.00-13.30 i 14.00-15.30.

Turnieje „Keth – laserowe szachy” odbędą się: 15 listopada w godz. 12.00-13.30 i 14.00-15.30, natomiast 23 listopada w godz. 11.00-12.30 i 13.00-14.30.

Regulamin uczestnictwa w warsztatach w ramach projektu „Polska Lista Naukowców 2” jest dostępny na stronie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy: http://mlynwiedzy.org.pl.