Sobota, 15 grudnia 2018

Piątkowe atrakcje w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Już w najbliższy piątek 21 listopada Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaproponuje Państwu kolejne atrakcje! Nowa czasowa wystawa „Świat zmysłów" to tylko jedna z wielu propozycji...W piątek 21 listopada 2014 r. udostępniona zostanie czasowa wystawa „Świat zmysłów".
Będzie ona składała się z trzech części tematycznych. W pierwszej – nazwanej „Receptory” – zwiedzający zobaczą, jak zbudowane są poszczególne organy ludzkiego ciała odpowiedzialne za odbieranie bodźców.

– Proste eksperymenty pozwolą zwiedzającym na sprawdzenie, w jaki sposób funkcjonują ich własne zmysły, m.in. widzenie peryferyjne, powidok lub granice słuchu – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

W drugiej części ekspozycji – „Mono czy stereo” – goście centrum zobaczą i sprawdzą modele prezentujące, jak bodźcie płynące do mózgu z dwóch źródeł – dwojga oczu i dwojga uszu – zwiększają jego możliwości odbiorcze.
Natomiast w ostatniej części, nazwanej „Iluzje” na zwiedzających czekają triki optyczne. Będzie można sprawdzić swój refleks i poczucie równowagi, a także poddać się bodźcom powodującym złudzenia słuchowe.
Ekspozycja będzie dostępna do końca lutego 2015 roku.
Oprócz nowej wystawy również w piątek 21 listopada pracownicy Młyna Wiedzy oraz socjologowie z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który obchodzi 25-lecie działalności, zaproponują Państwu grę „ReSOCjalizacja” z wykorzystaniem klocków z pracowni kreatywnej „przeBUDOWA”. W ramach gry zostaną zaprezentowane w niekonwencjonalny sposób teorie socjologiczne i eksperymenty z zakresu psychologii społecznej. Podczas gry „ReSOCjalizacja” uczestnicy poznają, m.in. koncepcję Panoptikonu, dowiedzą się, na czym polega eksperyment przerywania oraz na własnej skórze odczują problem „pasażera na gapę”. Nie zabraknie także konkursu z atrakcyjnymi nagrodami.
W piątkowe popołudnie uczestnicy będą mieli też okazję porozmawiać z absolwentami toruńskiej socjologii o studiach w Instytucie Socjologii UMK.
Udział w grze jest bezpłatny. W przypadku grup zorganizowanych (powyżej 10 osób) organizatorzy proszą o zapisy pod adresem: knss@umk.pl.
Więcej szczegółów znajdą Państwo na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/313791038812860/?fref=ts

Zabawa rozpocznie się w piątek (21 listopada) o godz. 16.00 w siedzibie IS UMK, tzw. „harmonijka” przy ul. Fosa Staromiejska 1a.