Sobota, 15 grudnia 2018

Święto Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego

Już 10 czerwca spotykamy się wszyscy w kampusie UTP z okazji Święta Uniwersytetu! Organizatorzy zadbali o to, by tego dnia każdy znalazł coś dla siebie – od rodzinnych przygód i zabaw, po koncert rockowych gwiazd - Red Lips i Niedzielni Kierowcy.


O godzinie 12 zaczyna się PIKNIK AKADEMICKI, w czasie którego odbędą się rozgrywki siatkarskie i mecz piłkarski „kadra kontra studenci”. Z kolei osoba, która popisze się największą wiedzą o UTP może wygrać rower – wystarczy podczas wydarzenia wziąć udział w konkursie!

Na rodziców i ich pociechy czekać będzie pokaz kulinarny „Rodzinne czarowanie smakiem”, przygotowany przez Akademię Kulinarną Sadkiewicz. Odrobinę prawdziwej sztuki zagwarantuje nam Teatr Cabriola w spektaklu „Hiszpańska miłość”.

W trakcie całej imprezy zapraszamy także do wioski zdrowia na bezpłatne badania lekarskie oraz prezentacje kosmetyczne, przygotowane przez ReVital, Vitalabo i Oriflame.

Najlepsze atrakcje dla małych i dużych konstruktorów znajdziemy w namiocie ROBOPROJEKT od 12 do 15. Zapraszamy do Kącika Stanowisk Konstrktorskich, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł samodzielnie zbudować i zaprogramować klocki LEGO (stanowiska dla dzieci bez ograniczeń wieku; piaskownica DUPLO dla dzieci powyżej trzech lat). Dodatkowych emocji dostarczą zabawy, konkursy i zawody tematyczne (ROBOsumo, Po linii do celu, ROBOlabirynt, Robot układający kostkę Rubika, sterowanie robotami Mindstorms, malowanie i warsztaty plastyczne na których będzie można stworzyć swój gadżet o tematyce LEGO).

Na specjalne pokazy zapraszamy również miłośników rycerstwa. Dla chętnych dostępna będzie także ścianka wspinaczkowa. Nie zabraknie różnych pokazów, doświadczeń i eksperymentów. Na uczestników wydarzenia czekają upominki i prezenty, a także poczęstunek.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy obchodzi swoje święto w dniach 6-20 czerwca. Do zobaczenia!