środa, 19 grudnia 2018

Bydgoszcz po raz trzeci zostanie stolicą Europejskiego Ratownictwa Wodnego!

III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Stan Perspektywy i Rozwój Ratownictwa, Kultury Fizycznej i Sportu w XXI Wieku” to doskonała okazja, aby zdobyć fachową wiedzę na temat ratownictwa, kultury fizycznej i sportu. Z tej okazji Bydgoszcz będzie gościła delegacje z 14 krajów świata: Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Norwegii, Finlandii, Irlandii, Ukrainy, Rosji, Kazachstanu, Bułgarii, Serbii, Grecji oraz Meksyku. W konferencji będą brać również udział szefowie organizacji ratowniczych Europy, ratownicy wodni, międzynarodowi eksperci i działacze w dziedzinie ratownictwa, kultury fizycznej i sportu, naukowcy i badacze, w tym reprezentanci 32 uczelni wyższych z całej Europy.
Organizatorem Konferencji są: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy (WSG) przy współpracy z Europejską Międzynarodową Federacją Ratownictwa (ILSE).

Oprócz wykładów, Organizatorzy przygotowali dla Państwa również wiele warsztatów, pokazów i szkoleń, dzięki którym w praktyczny sposób będziecie Państwo mogli przyswoić wiedzę teoretyczną.Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan atrakcji na trzy dni:

PIĄTEK
Wieczór filmów i zdjęć amatorskich "Bezpiecznie nad (pod) wodą"- budynek K Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Zaprezentowane zostaną filmy i zdjęcia ukazujące różnorodne sytuacje niebezpieczne nad wodą z całego świata. Wstęp wolny, dla uczestników przewidziany jest poczęstunek.

SOBOTA

Dzień Bezpieczeństwa i Ratownictwa na Wyspie Młyńskiej. Widowiskowe pokaz symulowanych akcji ratowniczych z użyciem łodzi wiosłowych, łodzi motorowych, RIB-ów, IRB, skuterów, kajaków, desek ratowniczych, psów ratowniczych, statku gaśniczego, robotów i innych środków pomocy osobom tonącym. Pokazy zostały zorganizowane przy współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.
Wystawa nowoczesnego sprzętu ratowniczego, warsztaty i konkursy z użyciem sprzętu ratowniczego dla dzieci i rodziców, pokazy akcji ratowania się z tonącego samochodu, konkurs rysunku na ziemi dotyczący bezpieczeństwa nad wodą, i wiele innych atrakcji.NIEDZIELA


IMPERIUM ZDROWIA, RATOWNICTWA I BEZPIECZEŃSTWA na Wyspie Młyńskiej

Na wszystkich chętnych bydgoszczan czekać będą nowoczesne, nie prezentowane wcześniej w naszym mieście formy rekreacji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Czy wiesz czym jest Car Ball? Czy próbowałeś grać w Mega Piłkarzyki? Może spróbujesz swoich sił na ściance wspinaczkowej? A może masz ochotę sprawdzić się w wiosłowaniu na sucho albo spróbować żeglowania w centrum miasta? Teraz masz na to szansę w dodatku możesz wygrać ciekawe nagrody.

Dla najodważniejszych organizatorzy przygotowali unikalny na skalę kraju warsztat - kurs nauki ratowania się z tonącego samochodu!

Ponadto w niedzielę zapraszamy Państwa na warsztat z nauki pływania niemowląt, który poprowadzi Torill Estelle Hindmarch z Norwegii, uhonorowana w 2014 r. nagrodą Virginii Hunt Newman. Torill Estelle Hindmarch to niepodważalny autorytet w dziedzinie nauki pływania niemowląt i małych dzieci. Zajęcia odbędą się w godzinach 10:30 – 11:30 w Basenie "Perła", ul. Adama Grzymały Siedleckiego 11 w Bydgoszczy. Udział w zajęciach pokazowych jest darmowy.


Serdecznie Państwa zapraszamy! Jest to jedyna impreza tego typu w Polsce!


Patronat nad konferencją objęli m.in.:
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska
Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Paweł Olszewski
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki
Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes
Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski
Prezydent International Life Saving Federation of Europe dr Detlev Mohr

[REKLAMA]