Sobota, 15 grudnia 2018

Uwaga, nadciąga „Złodziej”!

Opera Nova zaprasza na pełną błyskotliwych żartów komedię kryminalną w reżyserii Cezarego Żaka.


Dom za miastem, późny wieczór, gospodarze z przyjaciółmi wracają z przyjęcia. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Ale nie jest to zwyczajny opryszek, który spłoszy się na widok gospodarzy. To złodziej z fantazją, który przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice mieszkańców i nie zawaha się wykorzystać zdobytej w ten sposób wiedzy, by wywrócić wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami.
Tak w skrócie można opisać początek historii, którą w sztuce „Złodziej” opisał Eric Chappell . Autor ten zaliczany jest do grona najlepszych angielskich pisarzy komediowych. Powodzeniem cieszą się nie tylko jego sztuki teatralne, ale także scenariusze filmów i seriali. „Złodziej” tak przypadł do gustu Cezaremu Żakowi, że nie mógł sobie i przy okazji widzom odmówić wyreżyserowania jej i zagrania tytułowej roli. Oprócz niego na scenie wystąpią: Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Rafał Królikowski, Leszek Lichota i Jacek Braciak
„Złodziej” to gwiazdorska obsada, inteligentna fabuła, brawurowe zwroty akcji i przede wszystkim mnóstwo humoru. Sztukę obejrzeć będziemy mogli dwukrotnie: 22 lutego o godz. 17.30 i 20.30 w Operze Nova. Bilety w cenie 80, 100 i 120 zł do nabycia na stronach www.ebilet.pl i www.kupbilecik.pl oraz w salonach EMPIK. Wstępne rezerwacje i zamówienia zbiorowe u pod nr tel. 531531001, 604424320 i 608590243 oraz pod adresem bilety@agencjamuza.pl.