środa, 19 grudnia 2018

Szybki PIT w Focus Mall

Centrum Handlowe Focus Mall po raz kolejny włącza się do ogólnopolskiej kampanii organizowanej przez administrację podatkową „Szybki PIT”, wychodząc tym samym na przeciw oczekiwaniom swoich klientów. Dla wszystkich zakupowiczów przygotowane zostaną stanowiska komputerowe, przy których będzie można wysłać swoje zeznanie podatkowe przez Internet oraz otrzymać potwierdzenie odbioru. Co więcej, pomocy na miejscu udzielą pracownicy bydgoskich urzędów skarbowych. Jak potwierdza Maciej Cichański, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Bydgoszczy, jest to proste i bezpieczne rozwiązanie, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. - Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczków pocztowych – tłumaczy.


Aby skorzystać z szybkiego wysłania zeznania podatkowego przez Internet, należy przygotować: informacje o dochodach uzyskanych w roku 2015 (np. PIT-11, PIT-8C, PIT-40), dokumenty potwierdzające prawo do ulg i odliczeń, w przypadku przekazania 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – numer KRS wybranej organizacji, dowód osobisty lub inny dokument urzędowy potwierdzający tożsamość oraz zeznanie za rok 2014 lub kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu podatkowym za rok 2014 (potrzebne jest to do autoryzacji podatnika wysyłającego zeznanie przez Internet). Bezpłatna pomoc zostanie udzielona wszystkim zainteresowanym, niezależnie od tego, do którego urzędu skarbowego należą.

- Pragniemy pomóc naszym klientom w szybkim i bezbłędnym wypełnianiu obowiązku złożenia zeznania podatkowego – dodaje Anna Jankowska, zastępca dyrektora Galerii Focus Mall Bydgoszcz. - Zapraszamy wszystkich chętnych do zasięgnięcia porad u pracowników urzędu skarbowego.